Partnerské prsteny

Partnerské či přátelské prsteny

S partnerskými prsteny (nebo také přátelskými prsteny) můžete prokázat své spojení s lidmi, kteří jsou vám obzvlášť důležití. Mnoho párů používá tyto prsteny, pokud chtějí světu ukázat svůj svazek i bez zásnub či svatby, jako důkaz, že k sobě náleží.

Symbol moderního životního stylu

Na rozdíl od dřívějších ... číst dále

Položky 132 z celkem 617

Nastavit sestupně
na stránku
Stránka:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. ...
 5. 20

Položky 132 z celkem 617

Nastavit sestupně
na stránku
Stránka:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. ...
 5. 20
generací není pro dnešní páry nutnost sňatku, aby spolu mohli žít spokojeným životem. Také silný společenský tlak, který na ženách a mužích dříve ležel, že musí být do určitého věku sezdáni, dnes již není pravidlem. Svatba se stále více stává romantickým zážitkem, nikoli nutností prokázat stabilitu a sounležitost v životě.

Proto také páry, které se ještě pro sňatek nerozhodly, stále častěji svůj vztah a vzájemnou důvěru symbolicky vyjadřují partnerskými prsteny.

Oblíbené materiály

Partnerské prsteny jsou oblíbené ve stříbrném provedení nebo z šedých materiálů - jsou moderní a působí méně klasicky než zlato, které je používáno pro snubní prsteny. Obzvláště oblíbené jsou následující materiály:

 • Titan je mnohem levnější než stříbro, zlato nebo platina - a navíc robustní a odolný proti opotřebení Titan je výborným materiálem partnerských prstenů pro alergiky - neobsanuje žádný nikl.
 • Ocel podobně jako titanové prsteny, z oceli se vyrábí levné partnerské prstýnky. Z oceli mohou být vyrobeny široké prsteny bez ohledu na zvýšení nákladů při spotřebě materiálu.
 • Materiálové kombinace: Kdo má rád barevné nebo nápadné prsteny, může si vybrat z rozdílných materiálových kombinací. Například aplikace ze žlutého nebo červeného zlata mohou být příjemným kontrastem k jinak šedému kovu. Také černé aplikace na prstenech jsou možné, například jako PVD povlak na titanových prstenech.